Najczęściej polecany gry mmorpg.

Gry MMORPG to gry łączące gatunek mmo, czyli gry przeznaczone dla ogromnej ilości graczy z gatunkiem RPG, czyli takimi grami, które pozwalają nam na rozwijanie naszej postaci na wiele różnych sposobów, najczęściej nie są one narzucane nam przez grę, a pozostawione do wyboru dla samego gracza.

Jest to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj gier mmo jako hybryda z gatunkiem RPG. Gry tego typu szybko zyskują popularność, dzięki możliwości tworzenia swojej własnej postaci, rozwijania jej w swój własny, unikalny sposób, rywalizacji z innymi graczami online. Jednak w grach MMORPG nie liczy się tylko rywalizacja – można tam spotkać wielu ciekawych ludzi, tworzyć własne klany, gildie, drużyny czy królestwa i naprawdę w miły sposób spędzać czas z innymi osobami w sieci – kto wie, może poznamy tam przyjaciela na całe życie.

Gry MMORPG mają w sobie to coś, co odróżnia je od innych gier rodzaju mmo, ciężko stwierdzić czym tak naprawdę jest “to coś”, jednak polecane gry MMORPG posiadają wiele tytułów, a listy wciąż nie są zamknięte. W Polsce jest to aktualnie najpopularniejszy gatunek gier MMO.