Złote myśli o dzieciach

Sentencje na temat dzieci

Pojawienie się na świecie dziecka jest niebywale uroczystym, podniosłym, radosnym, szczęśliwym i niosącym nadzieję wydarzeniem nie tylko dla jego rodziców, ale i dla całej rodziny, znajomych. Gdy wśród osób nam najbliższych rodzi się malec, wszyscy dookoła chcą jak najlepiej uczcić ten ważny moment. Pragną złożyć świeżo upieczonym rodzicom najszczersze, gorące gratulacje oraz życzyć ich maluszkowi tego, co najlepsze i najwspanialsze na całą długą drogę życia. Z pewnością wielu z nas stanęło wielokrotnie przed problemem, co wypisać na ozdobnej karcie skierowanej do młodych rodziców. Oferowane w sklepach kartki z życzeniami posiadają dość sztampowe, oklepane teksty nadrukowane wewnątrz, dlatego warto poszukać nieco bardziej oryginalnych sentencji.

 

Dobrym pomysłem, aby wpisać na takiej karcie tuż obok standardowych gratulacji, są cytaty o dziecku . Wiele różnorodnych złotych myśli i cytatów podsuną nam strony internetowe, na których tego typu mądrości są zgromadzone właśnie po to, aby pomóc nam w takich sytuacjach. Pisarze, poeci, pedagodzy i autorzy piosenek podpowiadają nam, jakimi słowami złożyć życzenia młodym rodzicom, jak uczcić pojawienie się na świecie ich potomka. Cytaty o dziecku opiewają wrażliwość, delikatność, ulotną ciekawość świata. Warto o nią zadbać, aby nie zatracić jej zbyt szybko na kolejnych etapach rozwoju.
Piękne, mądre, pełne ciepła i miłości słowa będą doskonałym dodatkiem do prezentów i życzeń, czy to z okazji narodzin dziecka, jego chrzcin, kolejnych urodzin czy na przykład pierwszej komunii świętej. Przechowywane pieczołowicie przez lata stanowić będą cenną, wartościową pamiątkę – zarówno dla rodziców, jak i w późniejszym okresie dla samego dziecka.
Dzieci są wyjątkowe, a ich przyjście na świat to specjalne wydarzenie dla całej jego rodziny. Zadbajmy o to, aby świeżo upieczonym rodzicom w jak najbardziej podniosły, piękny i uroczysty sposób pogratulować z tej niezwykle ważnej okazji. Niech te życzenia pozostaną jako pamiątka na całe życie!