Niezwykła twierdza Jordanii

Jordania to kraj, który przyciąga coraz większą ilość turystów pragnących zasmakować starożytności oraz zupełnie innej kultury. Wbrew niestety często pojawiającym się przekonaniom, Jordańczycy to naród bardzo otwarty, pomocny i towarzyski. Turyści, którzy obawiają się chłodnego przyjęcia, będą solidnie zaskoczeni. Fakt ten wynika z tego, że turystyka to potężne narzędzie i sposób zarobienia, ale również z tego, że mentalność Jordańczyków nie pozwala im na złe traktowanie przybyszy z innych zakątków świata. To miejsce, w którym każdy może poczuć się jak u siebie, delektując się wspaniałym jedzeniem oraz mnóstwem atrakcji, z których Jordania słynie.

Największa twierdza Królestwa Izraelskiego

Kerak zamek to z pewnością nawiększa twierdza w okolicy, która niestety swoją złotą erę ma już dawno za sobą. Pozostałości zamku potrafią jednak zachwycić i z pewnością zachwycą entuzjastów historii. To wyjątkowy zamek niemal pod każdym względem. Został usytuowany na pokaźnym wzniesieniu i otoczony solidnym murem, dzięki czemu w pełni spełniał funkcję ochronną. W swoich najlepszych czasach był uznawany za najlepszą twierdzę krzyżowców. Historia tego miejsca sięga jeszcze XII wieku. Uważa się, że całe miasto Kerak oraz znajdująca się na jego terenie forteca były opisywane w Biblii jako stolica historycznej krainy Moab. Zamek jest miejscem, w którym można się zatracić na wiele godzin i nie mieć pojęcia, kiedy czas minął. Turyści mogą poruszać się po twierdzy samodzielnie, zwiedzając jego partie według własnego uznania. Warto zaglądać do pomieszczeń, które kiedyś pełniły funkcję, np. kuchni czy zbrojowni. Warto się tam udać również ze względu na to, że twierdza jest po prostu fantastycznym punktem widokowym. Jordania z tej perspektywy wygląda po prostu zachwycająco.

Martwe Morze

To jedno z tych miejsc, do którego warto udać się po intensywnych wycieczkach i zwiedzaniu najważniejszych atrakcji. Morze Martwe jest tak naprawdę jeziorem, a swoją sławę zawdzięcza ogromnemu zasoleniu, które sprawia, że człowiek bez problemu unosi się na powierzchni.