Kocham sudoku – pokochasz i ty!

Jeżdżąc autobusami, pociągami, tramwajami, bardzo często można napotkać młodszych czy starszych ludzi, który czytają książki, rozwiązują krzyżówki czy Sudoku – grę z wielkimi tradycjami, która zawojowała świat. Cały świat, wraz z Polską. Grę, która wspaniale relaksuje, wycisza, koi, uspokaja umysł a nawet ciało – a zarazem (na tym polega jej paradoks) niezwykle umysł mobilizuje. Poprawia percepcję, koncentrację, pamięć. I przede wszystkim zdolność logicznego myślenia. A przy tym po prostu sprawia nam wielką przyjemność.

 
Sudoku polega na tym by w dziewięć kwadratów wpisanych w jeden, większy kwadrat (każdy t małych kwadratów ma dziewięć pól) i wpisanymi częściowo w niego liczbami – dopisać te liczby. Lecz dopisać tak by nie powtarzały się w żadnym szeregu, kolumnie i wierszu.
To trudne i to właśnie to stanowi tak wielkie wyzwanie. Lecz warte tego, by je podjąć. Jak zacząć?
Przede wszystkim od plansz, które mają najmniejszy poziom trudności – sudoku ma różne poziomy – i od tego pola, które ma wypełnione większość z pól. To najważniejsza zasada spośród tych jak rozwiązywać sudoku . Teraz przesuwaj się kolejno do tych pl które wiesz, jak uzupełnić. Aż do skutku.